آشنائی با امتحان IELTS

بازديد كل :0
اين ماه :0
امروز :0
مشاهده صفحات :361423
آنلاين :6
مهمان آنلاين :6
كاربر آنلاين :0
مدير آنلاين :0

درباره آزمون IELTS

IELTS يك امتحان زبان انگليسي است و از اعتباري بين المللي برخوردار مي باشد. اين امتحان معياري است جهت سنجش دانش زبان انگليسي اشخاصي كه ميخواهند در كشورهاي انگليسي زبان درس بخوانند، كار كنند و يا به آن كشورها مهاجرت نمايند.

امتحان IELTS با همكاري مشترك دانشگاه كمبريج، كنسولگري انگلستان و سازمان IDP استراليا برگزار ميشود. اين امتحان از بالاترين و معتبرترين استانداردهاي بين المللي جهت سنجش سطح زبان انگليسي داوطلبان پيروي ميكند و چهار توانائي Writing ،Reading ،Listening و Speaking را مورد ارزيابي قرار مي دهد.

بسياري از دانشگاهها در كشورهاي مختلفي همچون كانادا، انگلستان، استراليا، نيوزلند و آمريكا امتحان IELTS را به رسميت مي شناسند. همچنين جهت مهاجرت به كشورهاي كانادا، استراليا و نيوزلند، داشتن مدرك IELTS الزامي است. تنها در سال ۲۰۰۱ بيش از ۲۰۰،۰۰۰ نفر در سراسر جهان در امتحان شرکت کردند آمار گواه آن است که رشد تعداد شرکت‌کنندگان در اين امتحان با قدرت بيشتری نيز ادامه داشته است. در حال حاضر اين امتحان در بيش از 270 مركز امتحاني واقع در 110 كشور مختلف دنيا برگزار مي گردد.

 

نمرات  IELTS

در آزمون IELTS در هر بخش نمره ای مجزا به شر کت کننده داده می شود تا فرد مهارت خویش را در هر بخش به شکل جداگانه محک زند. . نمره هر بخش از امتحان بين صفر تا 9 مي باشد. نمره كلي امتحان با معدل گيري از نمره چهار بخش امتحان محاسبه مي گردد.

در مجموع نمره این آزمون از 9 محاسبه می شود ، که اخذ کنندگان نمره 1 ( ضعیف ترین ) تا نمره 9 (قویترترین) فرد را تشکیل می دهد . نمرات دو بخش Listening , Reading نیمی از نمره نهائی را تشکیل می دهد و دو قسمت دیگریعنی Writing و Speaking نیز در نمره نهایی و زمان پذیرش فرد تاثیر به سزایی دارا می باشد.

شركت كنندگان در امتحان IELTS به طيف وسيعي از سوالات بسيار ساده تا بسيار مشكل پاسخ ميدهند در كارنامه IELTS، علاوه بر نمره كلي، نمره هر بخش بطور جداگانه ذكر مي شود. تعبير هر كدام از نمره هاي صفر تا 9 مطابق متن صورت مي پذيرد:

· Fluent with complete understanding - Expert User - 9

· Full operational command, occasional inaccuracies - Very Good User - 8

· Operational command, occasional inaccuracies - Good User - 7

· Effective command, inaccuracies - Competent User - 6

· Partial command, many mistakes - Modest User - 5

· Limited command, frequent problems - Limited User - 4

· Only general understanding - Extremely Limited User - 3

· Only basic understanding with difficulty - Intermittent User - 2

· No language ability - Non User - 1

· N/A - Did not attempt the test – 0

هر دانشگاه براي پذيرش متقاضيان حداقل نمره اي را مشخص ميكند و اكثر آنها حداقل نمره كلي 6.5 را مي خواهند بطوريكه نمره هر بخش هم از 6 كمتر نباشد (البته اين قاعده كلي است و هر دانشگاه شرايط خاص خود را دارد). به عنوان مثالي ديگر، براي اينكه حداكثر امتياز زبان انگليسي را جهت مهاجرت به كانادا كسب نماييد، بايد در هر چهار قسمت امتحان IELTS حداقل نمره 7 بگيريد.
در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهيد داد. تاريخ و ساعت برگزاري قسمت Speaking در روز امتحان به شركت كنندگان اعلام ميشود و معمولا امتحان Speaking از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت 5 روز ادامه مي يابد

تمامي مراحل كتبي امتحان بايد با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنويس يا خودكار را در هيچ مرحله اي از امتحان كتبي ندارند. نتايج امتحان IELTS دو هفته پس از پايان يافتن آزمون Speaking اعلام خواهد شد و كارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده مي شود و از طريق تلفن، فكس و يا email قابل دريافت نيست.

کارنامه این آزمون تا دو سال دارای اعتبار می باشد. هر فرد در صورت عدم اخذ نمره مورد نظر در آزمون قادر است مجدد در آزمون های بعدی شرکت کند. تا 5 كارنامه براي دانشگاهها و موسسات مورد در خواست شما بصورت رايگان توسط دفاتر برگزار كننده امتحان ارسال مي گردد، بشرطي كه از تاريخ امتحان شما يكماه نگذشته باشد. اگر بيشتر از يكماه از تاريخ امتحانتان سپري شود و يا بيشتر از 5 كارنامه بخواهيد برايتان ارسال بشود، به ازاي هر كارنامه بايد مبلغي را بپردازيد


تاريخ بروز رساني

مرکز آزمون nbe ( 50867 )
مراکز برگزاری آزمون تافل در ایران ( 30595 )
آشنائی با امتحان IELTS ( 28541 )
منابع مطالعاتی آزمون IELTS ( 23163 )
منابع آزمون تافل ( 22929 )
ثبت نام آزمون تافل ( 19056 )
زمان برگزاری آزمون ها ( 18111 )
مدارك مورد نياز ثبت نام ( 17804 )
بخش های آزمون IELTS ( 16285 )
تقویم آزمون های آیلتس تهران- استرالیا ( 10729 )
شرایط شرکت کنندگان در آزمون ( 10411 )
سوالات متداول ( 8897 )
KET ( 8589 )
درباره تافل ( 8396 )
مراکز برگزاری آزمون­های آزمايشی ( 8274 )
FCE ( 8061 )
جدول تخفیفات ویژه مرکز آزمون ( 7996 )
PET ( 6956 )
CAE ( 5210 )
پاسخ به سوالات عمومی ( 5163 )
پاسخ به سوالات عمومی ( 5127 )
دفتر مرکزی آزمون ( 5047 )
YLE ( 4883 )
نمونه مدرک پایان دوره ( 4253 )
TKT ( 4144 )

کلیه حقوق سایت متعلق به گروه آموزشی ایرانمهر میباشد .